Розпочинається виплата компенсацій українцям, чиє житло було зруйнуване

Олександр Кубраков

Кожен, хто вже отримав житловий сертифікат, через застосунок Дія може забронювати кошти для купівлі будинку або квартири. Це необхідно, щоб система знала, що замовник планує здійснити покупку житла.

Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков, передає СтройОбзор. 

"Протягом 5 робочих днів надійде підтвердження в застосунку Дія про те, що кошти заброньовані. Після цього у вас є 30 днів, щоб оформити угоду купівлі-продажу нового житла. Якщо ви не встигнете за цей час – потрібно буде повторно подавати заяву на бронювання коштів у Дії. Важливо! До укладання угоди про придбання житла за сертифікатом, вам потрібно припинити право власності на той об’єкт нерухомості, який був зруйнований", - розповів він.

Це можна зробити у нотаріуса, який має повноваження державного реєстратора або в ЦНАПі. З особи-замовника потрібна: 

  • заява
  • документ, що засвідчує право власності, 
  • техзвіт про повне знищення майна, який видає комісія органів місцевого самоврядування. На даному етапі команда проекта провела навчання по роботі з сертифікатами для першої частини державних нотаріусів. 

"До речі, для цієї послуги наша команда створила спеціальний сайт, на якому ви можете знайти відповіді на найпоширеніші запитання, оновлення програми чи дати свій зворотній зв’язок. Також зауважу, що ви можете придбати будь-яку квартиру чи будинок – первинку або вторинку, в будь-якому регіоні країни, незалежно від того, де знаходиться зруйнована нерухомість. Якщо вартість обраної вами нерухомості вища, ніж вартість сертифікату ви можете доплатити з власних коштів", - додав Олександр Кубраков.

Разом з тим, можливо об’єднати кілька сертифікатів для придбання одного об’єкту нерухомості. Якщо вартість нерухомості менша, ніж номінал сертифікату — різницю можна отримати вже з прийняттям процедури стягнення репарацій з РФ.