Шмигаль: потреби на відбудову України складають майже 486 млрд доларів

Денис Шмыгаль

Сукупні економічні, соціальні та інші втрати України станом на кінець 2023 року становлять майже 499 млрд дол.

Про це повідомив  прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передає СтройОбзор. 

“Потреби на відбудову України складають майже 486 млрд дол. З них на швидке відновлення потрібно витратити 15млрд дол. Ми бачимо, що за останній рік потреби на відбудову продовжили зростати. Особливо зростання помітно в житловому секторі, де через дії ворога зруйновано чи пошкоджено 10% від усього фонду житла”, - зазначив він.

Прем’єр-міністр наголосив, що головним ресурсом для відновлення України має стати конфіскація заморожених російських активів. 

При цьому, попри повномасштабну війну, Уряд України за підтримки міжнародних партнерів продовжує реалізацію програми швидкого відновлення. Минулого року відновлено більше 37 тис. об’єктів.

“Ми розраховуємо залучити іноземні інвестиції, не чекаючи завершення війни, а вже зараз. Визначені пріоритетні галузі. Це оборонно-промисловий комплекс, енергетика, будівництво, аграрний сектор, природні ресурси, цифрові технології, IT-сектор. Кожна з цих галузей даватиме продукцію з високою часткою доданої вартості. І це працюватиме на нашу економічну стійкість”, - підкреслив Денис Шмигаль.