Уряд забиратиме майно у росіян

украина

ВР України вносить зміни до закону "Про основні засади примусового вилучення в Україні об'єктів права власності Російської Федерації та її резидентів", поширивши його дію на майно фізичних осіб, передає СтройОбзор.

ДЛЯ ЗАХИСТУ СУВЕРЕНІТЕТУ

«З метою захисту суверенітету і територіальної цілісності України, національних інтересів, національної безпеки, забезпечення її економічної самостійності, прав, свобод та законних інтересів громадян України, суспільства та держави, враховуючи повномасштабну агресивну війну, яку Російська Федерація розв’язала і веде проти України та Українського народу з порушенням норм міжнародного права, вчиняючи злочини проти людства, з урахуванням потреби невідкладного та ефективного реагування на наявні загрози національним інтересам України», - говориться в документі.

"Цей законопроект збільшить ефективність економічної війни проти України та посилить захист прав і свобод громадян України", - розповіла  нардеп Олена Шуляк. 

У КОГО БУДУТЬ ЗАБИРАТИ

Тож, закон дозволяє до примусового вилучення майна резидентів РФ, а також осіб, які не є громадянами РФ, але "мають найбільш тісний зв'язок з Російською Федерацією, громадян РФ (крім тих, що захищали територіальну цілісність України).

Конфіскації підлягає власність юридичних осіб, їх філій та представництв, засновником або кінцевим бенефіціаром яких прямо чи опосередковано є РФ чи російські компанії, або визначені вище фізичні особи.

"Закон зазначає, що все націоналізоване майно не просто спрямують на користь України, а в рахунок майбутньої репарації на користь нашої країни, яка зазнала агресії з боку росії", - зазначила Шуляк.