В Агентстві відновлення звітували про ремонти пошкоджених будинків

Відновлення будинку

В кількох регіонах України триває відбудова житлових будинків, які постраджали внаслідок військової агресії РФ.

Про це повідомили в Державному агентстві відновлення та розвитку інфраструктури України, передає СтройОбзор.

В 6-ти багатоповерхівках Запоріжжя демонтовані зруйновані елементи, тривають роботи з відновлення та зміцнення основних конструкцій, фасадні роботи, відновлюються балконні блоки та встановлюються металопластикові вікна. Ще в частині будинків роботи тільки починаються: там триває закупівля матеріалів, звільнення квартир від меблів, тимчасове підключення до мереж. Також відновлюються несучі конструкції.

В Ягідному на Чернігівщині нині відновлюється більше 20 будинків: будівельники утеплюють фасади та змінюють дахи. На ремонт 85 багатоквартирних та приватних помешкань в селі проведені тендерні процедури та заключені договори з підрядниками. У березні 2022 року Ягідне було повністю окуповане російськими військами. У місцевій школі окупанти облаштували штаб, а у підвалі утримували майже 370 мешканців, серед яких 70 дітей. У 2023 році Ягідне потрапило до переліку постраждалих населених пунктів, які відновлюються в межах експериментального проєкту з комплексної відбудови. Його мета – не лише відновити все, що зруйнували окупанти, але й створити новий архітектурний простір. Частину будинків буде модернізовано там, де необхідно – будівлі утеплять, замінять покрівлі, вікна та вхідні двері.

В Тростянці на Сумщині активно тривають роботи в двох п’ятиповерхівках: проводиться монтаж вікон та балконних блоків, міжкімнатних перегородок. Виконуються роботи з улаштування залізобетонного перекриття. Проводяться роботи з влаштування комунікаційних мереж: електроживлення, водопостачання і каналізації. Через обстріли російськими танками й пожежі - будинки були суттєво пошкоджені. Також у Тростянці триває відновлення міської лікарні, яка була обстріляна з танків в березні 2022 року під час окупації міста.

До повномасштабного вторгнення в Посад-Покровському на Херсонщині проживало 2239 людей. Під час війни залишилося кілька десятків жителів. Адже майже всі будинки в селі були зруйновані. Станом на середину лютого зі Службою відновлення укладено 280 договорів на будівництво нових будинків. Ще 39 — підлягають капітальному ремонту. Ще одним з важливих проєктів відновлення в селищі є відновлення водопостачання: вже прокладено 4 км водопроводу. Також в селі буде відбудована школа-садок, центр безпеки та амбулаторія.

В Сергіївці Одеської області відновлюють дев’ятиповерховий будинок, що був пошкоджений російською ракетою. Х-22 влучила у цокольний поверх в липні 2022 року, увесь під’їзд було знищено. 21 людина загинула, 38 — поранені. 105 квартир - зруйновано чи пошкоджено. Будинок комплексно відбудують не пізніше листопада 2024 року. Зараз там тривають електромонтажні роботи.