В Україні діятимуть міжнародні стандарти оцінки нерухомості

украина

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект №7386, який запроваджує Міжнародні стандарти оцінки та вносить комплексні зміни у сфері оціночної діяльності, розроблений за участі Фонду держмайна України.

Про це повідомили у ФДМУ, передає СтройОбзор.

“Законодавча ініціатива дозволить нарешті впровадити кращі міжнародні практики в сферу оцінки в Україні. Це забезпечить довіру до результатів роботи українських оцінювачів, які після змін будуть визнаватись, в тому числі, у європейських країнах”, - зазначає в.о голови Фонду Державного майна Ольга Батова.

Так, законопроект передбачає:

  • Впровадження Міжнародних стандартів оцінки в національну практику. Це сприятиме інтеграції України в західний контекст, наближатиме країну до Європи та розвинених ринків.
  • Визнання іноземних кваліфікаційних документів оцінювачів на території України за спрощеною процедурою.
  • Ліквідація “фракційної оцінки”, яка ігнорує цілісність земельної ділянки та споруд розташованих на ній.  Світова практика розглядає будівлі та земельні ділянки як єдиний об’єкт оцінювання.
  • Врегулювання розбіжностей в практиках судової експертизи та оцінки майна. Запровадження єдиної методологічної бази, яка забезпечить однакові підходи в роботі для оцінювачів та судових експертів.
  • Спрощення доступу до здійснення оціночної діяльності. Новий закон реалізує декларативний принцип здійснення оціночної діяльності іі дозволить працювати оцінювачам як в складі суб’єкта господарювання так і самозайнятими особами.
  • Посилення громадського регулювання оцінки майна. Буде створена Оціночна рада, функціонування якої забезпечуватиметься її колегіальними органами - Методичним комітетом, Апеляційним комітетом та Кваліфікаційно дисциплінарною комісією. Оціночна рада наділяється широкими повноваженнями в частині здійснення фахової підготовки оцінювачів, розгляді спірних питань  та підвищення якості оціночних послуг.
  • Впровадження електронної форми звіту. Закон дозволить складати звіти про оцінку в електронній формі, чим запровадить сучасні цифрові практики. Паперова форма  звітів залишиться лише для випадків, коли така форма  буде передбачена нормативно правовими актами або договором на оцінку
  • Оновлення  Державного реєстру оцінювачів та створення Державного реєстру звітів з оцінки державного та комунального майна. Це зробить дані з оцінки такого майна доступними та прозорими.

“Міжнародні стандарти оцінювання майна, майнових прав та збитків є вкрай важливими в умовах війни в Україні. Вони дозволять, в тому числі, оцінити майнові втрати українців, та вимагати справедливої компенсації від росії у міжнародних судах”, - зазначила Ольга Батова.