В Україні стартувала програма компенсацій за пошкоджене житло «єВідновлення»

єВідновлення

З 10 травня в Україні починає працювати програма компенсації за пошкоджене житло єВідновлення.

 

Про це повідомили у Міністерстві відновлення, передає СтройОбзор. 

Програма передбачає надання державної грошової допомоги на здійснення поточного (дрібного, некапітального) ремонту житла, пошкодженого внаслідок повномасштабного вторгнення РФ. Гроші можна буде використати на ремонт покрівлі, заміну вікон чи дверей, відновлення підлоги тощо.

Компенсація передбачена для власників приватних будинків і квартир, які знаходяться на звільненій території і де не було зроблено ремонт власними силами.

Що потрібно зробити для отримання допомоги:

 1. Подати інформаційне повідомлення про пошкоджене майно через Дію.
 2. Відкрити рахунок єВідновлення в банку (зараз до єВідновлення підключені такі банки: Ощадбанк, Монобанк, ПриватБанк, Сенс Банк, А-Банк, ПУМБ. Список банків-партнерів поповнюватиметься в міру їх підключення до єВідновлення).
 3. Подати заяву на компенсацію через Дію.
 4. Дозволити комісію місцевої ради обстежити майно та надати їй документи (на пільгу та право власності).

Після рішення комісії про надання компенсації гроші перерахують на картку єВідновлення. Строк розгляду заяви та прийняття рішення щодо компенсації не повинен перевищувати 30 календарних днів з дня її подання. Конкретна сума визначається комісією на основі розрахунків, затверджених у постанові Кабінету міністрів №381 від 21 квітня 2023 року про порядок компенсації. Використати гроші можна протягом року з моменту отримання на будівельні товари та будівельні послуги. Придбати їх можна лише в компаній-учасниць програми.

Хто має першочергове право на отримання компенсації:

 • учасники бойових дій;
 • люди з інвалідністю внаслідок війни;
 • ветерани війни;
 • члени сімей загиблих військових;
 • мобілізовані;
 • багатодітні родини;
 • люди з інвалідністю І та ІІ групи;
 • батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу;
 • опікуни/піклувальники, прийомні батьки та патронатні вихователі;
 • діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.

Компенсації будуть фінансуватися коштом арештованих активів російських банків з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії РФ та цільової міжнародної допомоги, зокрема фінансової допомоги Світового банку

Програма єВідновлення направлена на поточний ремонт. Послуга запускається навесні саме для того, щоб власники житла встигли відремонтувати його до зими.

Зараз розробляється інструмент для проведення капітального ремонту житла. Також незабаром має початися практична імплементація закону №2923 про запуск механізму компенсації за знищене житло у вигляді житлових сертифікатів.

Що стосується тих людей, які вже зробили ремонт свого житла, держава обіцяє розробити механізм репарацій.