В Україні вже можна продавати та купляти нерухомість

киев

Кабмін України дозволив оформлювати українцям купівлю та продаж нерухомості, але з деякими обмеженнями. Про це свідчить постанова, яка вже набрала чинності, передає СтройОбзор.

ОСОБЛИВОСТІ РЕЄСТРУВАННЯ

Постанова передбачає, що здійснювати реєстрацію реєструвати операції з нерухомістю зможуть не всі нотаріуси.

Як пояснює міністр юстиції Денис Малюська, Державний реєстр речових прав на нерухоме майно закрили, щоб запобігти викраденню ворогом персональних даних та запобігти шахрайським схемам. Ще два тижні тому в уряді планували відновити можливість оформлення процедур купівлі-продажу, але лише для добросовісних нотаріусів.

ОБМЕЖЕННЯ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ

Так, враховуючі всі особливості щодо убезпечення операцій, українці не зможуть:

  • вчиняти дії за довіреністю від імені фізосіб;
  • передавати майно до статутного капіталу або отримувати у зв’язку з виходом з товариства;
  • відчужувати нерухомість раніше ніж за місяць;
  • вчиняти нотаріальні дії за межами області тощо.

РЕПУТАЦІЯ НОТАРІУСА

Ще здійснювати нотаріальні дії з нерухомістю можуть лише нотаріуси, визначені в спеціальному переліку від Мін’юсту. Це громадяни, які зареєстровані на території України та раніше не заплямували репутацію недобросовісними діями.

Також нерухомість не можна буде передавати як внесок до статутного капіталу юридичної особи чи отримувати у зв’язку з виходом зі складу учасників.

ОПЕРАЦІЇ У МЕЖАХ ОБЛАСТІ

Оформити відчуження нерухомого майна, іпотеку, довірчу можна буде лише в межах області, де воно розташоване. Виняток становлять лише дії щодо нерухомості в Києві та Київській області, крім випадку державної реєстрації в результаті оформлення спадщини.

Нові довіреності на розпорядження нерухомим майном як і раніше мають оформлюватися на нотаріальному бланку. А щоб попередити махінації з житлом, його можна буде відчужити лише через місяць після набуття або пізніше.

Слід зазначити, що ці обмеження діють в Україні в умовах воєнного стану.