В Україні з’явилась інтерактивна «Мапа культурних втрат»

украина

В Україні вже підраховують втрати різних пам’яток та об’єктів культури, які були пошкоджені або повністю знищені унаслідок війни. За попередніми даними, через російське вторгнення вже постраждало 150 пам’яток. Для наочної демонстрації масштабів руйнації, Український культурний фонд запускає інтерактивну «Мапу культурних втрат», передає СтройОбзр.

 «Відтепер чи не усі руйнації, які російська армія нанесла культурній спадщині України можна буде переглянути в режимі реального часу. Така візуалізація їхніх злочинів вкотре буде доводити, що Росія – брехлива країна-терорист, яка, всупереч будь-яким міжнародним правилам ведення війни, міжнародним конвенціям, нищить геть усе на своєму шляху. Також маємо надію, що ця карта стане вагомим аргументом під час дискусій з партнерами про виключення РФ з лав різних міжнародних культурних організацій чи об’єднань», - сказав Владислав Берковський, виконавчий директор Українського культурного фонду. 

Також візуалізація таких воєнних злочинів також спростовує заяви російського керівництва, що армія РФ начебто наносить точкові удари виключно по об’єктам військової інфраструктури.

украина

Слід зазначити, що до наповнення мапи може долучитися кожен. Відео чи фото, як доказ руйнації від бойових дій, можна відправляти за посиланням. Після підтвердження інформації, дані будуть відображені на інтерактивній мапі.