Загальна сума сертифікатів єВідновлення сягнула 2 млрд гривень

Олена Шуляк

За програмою єВідновлення для власників житла, зруйнованого внаслідок російського вторгнення, сформовано перші 1000 житлових сертифікатів, в обмін на які громадяни отримують нове житло.

Про це повідомила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк, передає СтройОбзор. 

Кількість позитивних рішень по сертифікатах зростає дуже стрімко — наприклад, перші 500 були сформовані тільки 10 листопада. Тобто, за останній майже місяць їх було сформовано вдвічі більше.Шуляк також наголосила, що сума сформованих житлових сертифікатів перетнула відмітку в 2 млрд грн.

«Для порівняння: етап єВідновлення, який стосується компенсацій за пошкоджене житло, стартував 10 травня. І на сьогодні сума компенсацій по ньому складає трохи більше ніж 3 млрд гривень. єВідновлення для вщент зруйнованого житла ми запустили 1 серпня. І за цей час сума погоджених виплат сягнула 2 млрд», — підкреслила народна депутатка.

Кількість комісій, що працюють над обстеженням знищеного житла, також зросла. Так, станом на 21 листопада таких комісій по Україні було 377, а станом на сьогодні вже 401.

З 28 листопада послугу надання компенсації за знищене житло розширили на нерухомість, яка перебуває у співвласності, тобто кожен співвласник такого житла тепер може подати відповідну заяву окремо. У цьому випадку передбачений і окремий житловий сертифікат. Їх може бути стільки, скільки співвласників у квартири або приватного будинку.

«Так, 92,1% ми отримуємо від заявників, у житла яких один власник, і вже 6,2% заяв було від заявників, у житла яких було 2 співвласники. Є заяви навіть по житлу, у якого 3 співвласники. Поки їх всього 1%, але я впевнена, що з часом кількість таких заявників буде зростати», — додала Олена Шуляк