Змінений механізм іпотечного кредитування молоді

Ипотека

Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву оновив умови іпотечного кредитування молоді для придбання власного житла.

Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Наталія Козловська, передає СтройОбзор. 

«Зміни до Порядку надання молодим сім’ям або одиноким молодим громадянам довгострокових пільгових кредитів для будівництва та придбання житла стали значно вигіднішими. Адже відтепер кредит можна оформити під 7% річних, при цьому перший внесок становить лише 6% від вартості житла. Це досить вигідні умови для молодих людей поліпшити свої житлові умови», — зазначила вона.

Відтак кредитування за програмою можуть отримати молоді сім’ї або одинокі молоді люди, вік яких сягає до 35 років, а також вчені до 40 років. Такий кредит можна оформити на термін до 20 років.

Особи-претенденти на участь у програмі повинні перебувати на відповідному обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов або ж у цих осіб відсутнє у власності житло, окрім житла на території, де ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих росією. Також кожен член сім’ї не повинен володіти житлом, площа якого становить понад 13,65 кв. м.

СтройОбзор нагадує, що протягом першого кварталу 2023 року в межах реалізації житлових програм, які адмініструє Держмолодьжитло, власні квартири отримали 129 українських сімей.