Мінрегіон хоче запровадити автоматичний режим видачі дозволів на будівництво класу СС2 та СС3

украина

Триває громадське обговорення щодо реалізації експериментального проєкту з видачі дозволів на будівництво об’єктів з класом наслідків СС2 та СС3 в автоматичному режимі. Йдеться про видачу, реєстрацію дозволу на виконання будівельних робіт (крім реставрації) через Єдину державну електронну систему у сфері будівництва (ЄДЕССБ).

Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська, передає СтройОбзор.

ЗАОЩАДЖЕННЯ ЧАСУ ТА ПРОЗОРІ РІШЕННЯ

«Запровадження такого механізму забезпечить прозорий та зручний процес подання заявки. Зокрема, мінімізує кількість документів, необхідних для отримання послуги, а також створить умови для прозорого прийняття рішення щодо видачі дозволу, без втручання посадовців», – наголосила Наталія Козловська.

ЩО ПЕРЕДБАЧЕНО

До об’єктів класу наслідків СС2 та СС3 належать, зокрема, житлові будинки від 5 поверхів, житлові комплекси багатоповерхових будинків, комплекси з торговими та громадськими центрами.

Зазначимо, що проєктом постанови передбачається визначити:

  • порядок видачі;
  • реєстрації змін до дозволу на виконання будівельних робіт;
  • набір відомостей для отримання дозволу;
  • порядок взаємодії, передачі та їх перевірки за допомогою ЄДЕССБ.

Відтак рішення прийматиметься після проведення автоматичного аналізу зазначених замовником у заяві відомостей  на їх повноту, відповідність формату, логічність та достовірність, з урахуванням критеріїв та визначення рівня ризику передбаченого Порядком ведення ЄДЕССБ.

ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИЙ ПРОЄКТ

Проєктом постанови пропонується, що експериментальний проєкт розпочнеться після прийняття та оприлюднення постанови та триватиме до кінця 2022 року.