Дніпровський забудовник приватизує історичну будівлю у центрі Києва
П'ятиповерхова будівля на вулиці Гоголівській поруч із Київським університетом імені Драгоманова за 51 мільйон гривень перейшла у власність будівельної компанії "Строїтель-П".
Будівельна компанія "Строїтель-П" із Дніпра стала переможцем аукціону із приватизації єдиного майнового комплексу державного підприємства "Новогоголівське". Мова йде про занедбану історичну будівлю на вулиці Гоголівській, 7 у центральній частині Києва. Згідно з інформацією, опублікованою в системі Prozorro.Продажі, компанія запропонувала за об'єкт 51,11 млн грн, що на 10 млн більше від стартової ціни.
Будівля, побудована на межі XIX-XX століть у стилі модерн, має багату історію. До 1917 року вона належала сестрам Олені Олецькій та Марії Калиновській, тут розміщувалася дирекція народних училищ Київської губернії, а у 1920-х роках діяла трудова школа №63. Згодом будинок було передано на баланс видавництва "Вища школа". Однак, попри свою архітектурну цінність, він не внесений до реєстру пам’яток і не має охоронного статусу.
Переможець аукціону, компанія "Строїтель-П", є відомим забудовником, у портфоліо якого житлові комплекси Sherwood у Києві та десятки інших об’єктів у Дніпрі. Однак умови приватизації не зобов’язують нового власника зберігати будівлю в її нинішньому вигляді. Основна вимога – погашення заборгованості підприємства та збереження робочих місць протягом щонайменше шести місяців.
Історія забудови району: нові плани та суперечки
Будівля на Гоголівській, 7 розташована поруч із гуманітарним корпусом Українського державного університету імені Драгоманова, на вулиці з активною забудовою. По сусідству, на вулиці Кониського (Тургенєвська), 4а розташована земельна ділянка, яку у 2021 році Київська міська рада передала під забудову іншій фірмі – "Центр фізичного та культурного розвитку". Ця ділянка також має історичне значення, але у липні 2024 року тут несанкціоновано знесли 130-річний будинок Євлампія Зеленського, що викликало суспільний резонанс.
Таким чином, забудова району продовжує викликати суспільний інтерес та запитання щодо збереження культурної спадщини столиці. Чи зможе новий власник знайти баланс між розвитком та збереженням історичних будівель, покаже час.