Набрали чинності ДБН про заклади охорони здоров’я

Лікарня

1 березня 2023 року набрали чинності ДБН В.2.2-10:2022 про заклади охорони здоров’я.

Вказані будівельні норми встановлюють основні положення щодо проєктування будівель і споруд усіх типів закладів охорони здоров’я у цілому та приміщень, що використовуються для надання медичної та реабілітаційної допомоги у сфері охорони здоров’я при новому будівництві, реконструкції і капітальному ремонті, передає СтройОбзор. 

Норми передбачають наявність біля головного входу медзакладу обов’язково паркомісць для автівок людей з інвалідністю, стоянки для велосипедів та мотоциклів, електрозарядні пристрої для електромобілів, а на території стаціонарів може бути розміщений вертодром. Пацієнтів розміщуватимуть в одномісних чи двомісних палатах з душем.

"Норми максимально наближені до європейських стандартів в частині об’ємно-планувальних рішень, вимог до вентиляції, можливості автономного та безперебійного функціонування окремих приміщень за відсутності електрозабезпечення. Крім того, враховані особливості проведення капітальних ремонтів та реконструкції вже існуючих будівель, в тому числі – пам’яток архітектури", - йдеться у поясненні до ДБН.