За що і які суми готові сплачувати кияни на первинному ринку нерухомості

киев

У першому півріччі 2022 року понад 40% покупців на первинному ринку Києва орієнтуватимуться на вартість житла в межах 1,2-1,5 тис. дол. / м2., 30-35% попиту припаде на об’єкти, вартість яких становитиме близько 1,5 тис. дол. / м2., 20% потенційних покупців готові купувати житлову нерухомість за ціною 1,7 -2 тис. дол. / м2., і близько 5-10% інвесторів цікавитиме житло за ціною понад 3 тис. дол. / м2.

Про це СтройОбзору розповів експерт з нерухомості Михайло Підвисоцький.

КОРИСНІ КВАДРАТНІ МЕТРИ

За його словами, понад 65% покупців цікавитимуться придбанням квартир в ергономічних, побудованих з використанням сучасних технологій, будинках невеликої поверховості з “розумною” квартирографією і планувальними рішеннями (за принципом “кожен метр площі має бути корисним”).

ТАУНХАУСИ ТА САДИБИ

Близько 20% покупців цікавитимуться житлом у форматі таунхаусів та дуплексів, 15% інвесторів зацікавлені в придбанні садиб (приватних будинків) площею 150 м2 - 250 м2 із земельною ділянкою у 10-15 соток. При цьому для всіх груп покупців важливим стане створювана інфраструктура, наявна рекреація (озера, луки, ліси), сучасна архітектура, використання інноваційних технологій в будівництві. 

ПОТРЕБИ СУЧАСНИХ ПОКУПЦІВ

 «Хаотична забудова Києва, яка велася протягом 20 останніх років, не здатна задовольнити бажання покупців жити в комфортному і водночас просторому середовищі. Покупцям не потрібні “квадратні метри”, їм важливо знайти свій простір для комфортного життя в місті та серед “дикої” природи», - зауважив експерт. 

 «НОВІ МІСТА»

Загалом, на думку Михайла Підвисоцького, у 2022-2025 роках понад 70% покупців житла на первинному ринку цікавитимуться придбанням житла в масштабних житлових проєктах, створених  у концепції “нових міст”. 

  • ТРЕНД, ЩО ПІДКОРЮЄ УВЕСЬ СВІТ

Експерт зауважив, що в останні 3 роки тренд на створення “нових міст” спостерігається в США та Європі, де повсякчас з’являються нові проєкти, що змінюють уявлення про сучасне місто та місце людини в ньому.

“Нові міста” покликані задовольнити максимум потреб сучасної людини: від життя, де все під рукою, у поєднанні міського комфорту з довкіллям, у максимальному використанні сучасних технологій, що суттєво поліпшують життя людей”, - сказав Михайло Підвисоцький.

  • КВАДРАТНІ МЕРТИ З ІНФРАСТРУКТУРОЮ

У 2022-2025 роках  переважна більшість покупців цікавитимуться проєктами, інфраструктура яких створюється “з нуля”, та буде самодостатньою. Такі проєкти можливо реалізувати лише на великих територіях площею від 100 га. 

“Створення міста з нуля дає змогу девелоперу розпланувати його відповідно до потреб майбутніх мешканців. Наприклад, до  ⅓ території майбутніх “міст” займатиме незаймана природа”, - підкреслив він.

Нові масштабні проєкти, будівництво яких розраховано на 7-10 років, мають не лише відповідати сучасним трендам зі створення інтелектуального життєвого простору, а й випереджати їх. Саме тому, як вважає Михайло Підвисоцький, покупцеві буде вкрай важливо, щоб нові проєкти були побудовані й оснащені найсучаснішим “начинням”, що дадуть можливість фіксувати та стимулювати комфортне життя майбутніх мешканців. 

  • ДІДЖІТАЛІЗАЦІЯ

В нових проєктах будуть передбачені, наприклад, всебічне використання доповненої реальності, аутентифікація при в’їзді в “місто”, діджітал-застосунок, що дасть змогу в режимі реального часу повідомити і вирішити нагальні потреби мешканців, побутові “розумні” функції, власні медіа тощо”, - зазначив експерт.

  • РЕАЛІЗАЦІЯ ПРОЄКТУ

За його даними, щоб реалізувати великий проєкт у форматі “нового міста” забудовник має передбачити кілька важливих речей: створення сучасних автономних інженерних мереж, вдале транспортне сполучення, наприклад, з Києвом. Крім того, забудовники обов’язково братимуть участь в проєктуванні та будівництві нових доріг, витрати на які разом з інженерними мережами можуть сягати 20-25% від собівартості будівництва такого проєкту.

Експерт також звернув увагу на те, що одним із важливих виразників концепції “нового міста” є різноманіття архітектурних рішень та типів житла (це квартири в будинках невеликої поверховості, таунхауси, приватні будинки в різних сучасних архітектурних стилях тощо). Тому до створення таких проєктів залучатимуться різні архітектурні бюро, що мають вдалий досвід втілення нових тенденцій в архітектурі житлового будівництва.