Щодо ситуації з водопостачанням в ЖК «Озерний гай Гатне»

Озерний гай Гатне

До уваги інвесторів та мешканців ЖК «Озерний гай Гатне». У зв'язку зі зростанням кількості запитань щодо термінів завершення будівництва інженерних комунікацій, які дозволять запустити централізоване водопостачання на території ЖК, компанія «Інтергал-Буд»  вирішила надати розгорнутий коментар.

Першочергово хочемо зазначити, що роботи з будівництва водопровідних мереж ведуться з жовтня 2016 року. У цей період були отримані технічні умови, згідно яких розроблена гідравлічна схема підключення до водопровідних мереж міста Києва.

В липні 2017 року отримані технічні умови, відповідно до яких підключення до водопровідних мереж передбачалося по вул. Бузковій. Даний проєкт повинен був реалізовуватися спільно з іншим забудовником. Компанія «Інтергал-Буд» розробила проєкт підключення та виконала будівельні роботи на загальну суму 10,6 млн грн, але реалізація проєкту була припинена партнерською компанією з невідомих причин.

На початку 2019 року для вирішення питання по підключенню об'єкта до водопровідних мереж отримані нові технічні умови з точкою підключення по вул. Жулянській за умови прокладання до будівлі 21 по вул. Теремківській. Замовник, «Інтергал-Буд», відкоригував проєктне рішення та виконав прокладання частини водопровідної мережі по вул. В. Швеця на загальну суму 10 млн грн, однак роботи були заблоковані громадою мешканців с. Гатне та громадами вул. Жулянської та вул. Теремківської попри наявність всієї дозвільної документації.

У вересні 2019 року компанія отримала технічні умови з повторною точкою підключення по вул. Бузковій, змінила проєктне рішення та планувала виконати прокладання мережі за власний рахунок без залучення ресурсу іншого забудовника, але власник території, на якій планувалося будівництво, «Ринок Столичний», не погодив виконання даних робіт.

Наприкінці січня 2021 року «Інтергал-Буд» в черговий раз отримала технічні умови з вказаним місцем підключення по вул. Жулянській. Підключення мало бути здійснене після прокладання мережі у цій ділянці іншим столичним забудовником, що зводить житловий комплекс поблизу.

Компанія «Інтергал-Буд», вирішивши спірні питання з громадою с. Гатне, заключила договір на виконання робіт та виконала свою частину робіт з будівництва інженерної мережі на суму 17 млн грн. Роботи виконувались по вул. В.Швеця та вул. Абрикосовій до перетину з вул. Жулянською у Києві. Будівництво велося попри воєнний стан. Роботи були призупинені лише протягом лютого-травня 2022 року. «Інтергал-Буд» повною мірою виконала свою частину робіт, проте інша компанія призупинила будівельні роботи на ділянці та не реалізувала своє проєктне рішення до зазначеного терміну.

«Інтергал-Буд» повторно звернулась з проханням про продовження та коригування технічних умов для отримання місця підключення до водопровідної мережі в районі будівлі 42 по просп. Академіка Глушкова. Станом на зараз розпочато завершальний етап прокладання мережі. Сума додаткових витрат, які бере на себе компанія, аби реалізувати проєкт, складає 15 млн грн. 

Наразі терміни завершення робіт заплановані на вересень 2023 року. Попри додаткові витрати та суттєві ускладнення «Інтергал-Буд» продовжує будівництво мережі централізованого водопостачання.

Допоки тривають будівельні роботи, постачання води у комплексі «Озерний гай Гатне» здійснюється шляхом водозабору з підземних джерел. У зв'язку зі зростанням споживання виникла потреба в запровадженні графіку подачі води у квартири мешканців. Протягом кількох годин, двічі на добу, водопостачання припиняється з метою наповнення резервуару чистої води.

Цей крок є вимушеним. І своєю чергою «Інтергал-Буд» робить усе можливе, аби покращити комфорт мешканців ЖК. Зокрема, коштом забудовника вже декілька разів відновлювався баланс резервуара чистої води на території «Озерний гай Гатне».  

Окрім того, ми плануємо виконати очистку скважин, що дозволить посилити підкачку води. Та нагадуємо, що на ситуацію з водопостачанням впливають безпосередньо мешканці. Просимо ощадливіше використовувати наявний ресурс, не набирати воду прозапас у ємності. Такі дії посилюють дефіцит води в системі.

Вкотре звертаємо вашу увагу, що «Озерний гай Гатне» — великий та амбітний проєкт, який реалізується у передмісті. Відповідно, дана локація не має прямого сполучення з інженерними мережами столиці. Компанія «Інтергал-Буд» взяла за мету побудувати комфортний житловий комплекс еко-типу, який поєднуватиме переваги життя за межами метушливого мегаполісу та доступ до інфраструктури на рівні Києва. І ми йдемо до цієї мети.

У січні 2022 року були завершені роботи з будівництва та введення в експлуатацію каналізації, яка поєднала будинки житлового комплексу «Озерний гай Гатне» з каналізаційними мережами Києва. Реалізація даного проєкту також супроводжувалась низкою ускладнень та значними додатковими витратами. Проте компанія дотримала слова, даного інвесторам ЖК, та побудувала каналізаційну мережу, яка тепер доступна для використання не лише мешканцями комплексу, а й іншими представниками Гатненської громади.